نماشویی ساختمان

نماشویی

نماشویی مجموجه اقدامات و کار های لازمه برای از بین بردن جرم ها و آلودگی ها از سطوح نمای ساختمان می باشد. نماشویی ساختمان یعنی با استفاده از ابزار ها و مواد های مخصوص شستن نما جرم هایی که طی سالیان اخیر توسط گرد و خاک ها و بارش های اسیدی به سطوج نمای ساختمان نفوذ کرده اند از بین بروند و نمای ساختمان مانند روز اول تمیز و درخشنده و بدون وجود آلودگی ای در نما باشد.

نماشویی ساختمان

برای انجام نماشویی ساختمان روش ها و استراتژی های مختلفی وجود دارد که بستگی به وضعیت فعلی نمای ساختمان شما و همچنین تجربه شخص اجرا کنند نماشوی ساختمان می باشد. منظور از روش ها و استراتژی ها نحوه ی اجرای نماشویی می باشد.

روش هایی که برای نماشویی و شستشوی نمای ساختمان ها استفاده می شود مختلف می باشد که شامل:

 • نماشویی با طناب
 • نماشویی با داربست
 • نماشویی با جرثقیل
 • نماشویی با کلایمر

همان طور که اشاره شد نحوه اجرا بستگی به استراتژی های شخص اجرا کننده کار می باشد. کلیه اعضای شرکت پارسا راپل خدمات شستشوی نما را به صورت راپل کاری و نماشویی با طناب انجام می دهند. و در شرایط های خاص که شرایط اجرای نماشویی ساختمان با طناب محیا نباشد نما را با سایر روش های دیگر مانند داربست یا کلایمر انجام میدهند

نماشویی با طناب

قیمت نماشویی

قیمت نماشویی همانند پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نیازمند بازید و برسی اولیه توسط کارشناسین شرکت پارس راپل می باشد. زیرا در اولین مرحله باید وضعیت فعلی نمای ساختمان شما برسی شود سپس با توجه به وضعیت و میزان مواد مورد نظر برای پاکسازی نمای ساختمان مشخص گردد.

به طور کلی چند فاکتور مهم برای تعیین نرخ نماشویی وجود دارد که کارشناسان ما با توجه به این فاکتور ها میزان نرخ را برای شما مشخص میکنند که این فاکتور ها شامل:

 1. تعیین قیمت نماشویی با توجه به متراژ نمای ساختمان
 2. تعیین هزینه نماشویی با توجه به وضعیت میزان آلودگی و جرم های موجود در نمای ساختمان
 3. تعیین نرخ نماشویی ساختمان با توجه به موقعیت مکان جغرافیایی و مسیر شهری
 4. تعیین قیمت نماشویی با توجه به روش شستشو که به صورت راپل کاری باشد یا داربست
 5. تعیین قیمت با توجه به جنس نمای ساختمان شما
 6. تعیین قیمت با توجه میزان مواد مصرفی برای نمای ساختمان و همچین مدت زمان انجام کار

توجه نمایید که تمامی موارد ذکر شده مورد نیاز برسی می باشد و قیمت نهایی با توجه به وضعیت فعلی ساختمان شما می باشد. اگر قصد شسشتوی نما ساختمان خود را دارید با کارشناسان شرکت پارس راپل تماس حاصل فرمایید تا مشاوره های لازم در بابت اجرای کار و همچنین قیمت انجام پروژه به شما ارائه شود

نماشویی ساختمان با واترجت

در ساختمان هایی سطوح نمای آنها کامپوزیتی یا شیشه ای و سیمانی می باشند. استفاده از واتر جت بسیار مناسب و جوابگو می باشد. زیرا وارجت فشار بسیار بالایی دارد و زمانی که سطوح نما با فشار بالای آّ شستشو می شود کلیه جرم ها و آلودگی و همچنین گرد و خاک از ها از نمای ساختمان بلند می شود.

برای شستشوی نمای کامپوزیت یا نمای شیشه ای حتما پیشنهاد میشود قبل از اجرای ابر و تی و شستشو به صورت دستی از شستشو نما با واترجت حتما استفاده شود سپس کل نما با مواد شوینده به صورت دستی شستشو شود

این کار موجب بهتر تمیز شدن نما و همچنین از بین رفتن جرم هایی که قابلیت پاکسازی به صورت دستی ندارند می شود

نحوه نماشویی ساختمان

امروزه به دلیل مدرن شدن نمای ساختمان ها روش های مختلفی برای اجرای نماشویی ساختمان وجود دارد که در حال حاضر در سراسر کشور انجام می شود.

برای انتخاب روش شستشو در مرحله اول باید به نمای ساختمان و همچنین جنس نمای ساختمان توجه کرد که چه چیزی در نمای ساختمان مورد نظر استفاده شده و سپس با توجه به عوامل تخصصی و تجربی نحوه شستشو را انتخاب و شروع کرد. روش های نماشویی ساختمان شامل:

 • نماشویی با سند بلاست
 • نماشویی با واتر جت
 • نماشویی به صورت ابر و تی
 • نماشویی با مواد شوینده
 • نماشویی با مواد نانو

تمامی موارد ذکر شده از روش های شستشوی نما می باشند که در حال حاضر انجام می شوند و قیمت اجرا در هر روش متفاوت و متغییر و وابسته به نمای شما می باشد

جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت تماس حاصل فرمایید.

09191252513

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *